Постійний розпорядок сну дитини закладає основу для хороших звичок до сну та дає вашій дитині відчуття безпеки. Він сигналізує вашій дитині, що настав час розслабитися та йти спати, і це може бути чудовою нагодою якісно провести час разом, і це може стати найзатишнішим і найспокійнішим моментом, який ви проводите з дитиною за весь день. 

Коли починати лягати спати? 

  • Починаючи з того часу, як вашій дитині виповниться три місяці, ви можете почати думати про режим перед сном. До трьох місяців ваша дитина, ймовірно, часто засинає незабаром після їжі. Дитина до трьох місяців також спить дуже нестабільно, тому немає причин докладати багато зусиль до режиму сну в цей час. Але для новонародженого розпорядок перед сном може бути таким же простим, як заспокоїтися перед сном, одягнутися перед сном і приємно та спокійно провести час за пеленальним столиком. У міру того, як ваша дитина стає старшою, ви можете розвивати більше в розпорядку дня. 

 

Як створити спокійний режим перед сном 

  • Немає універсальної процедури відходу до сну, яка підходила б кожній дитині. Спробуйте бути гнучкими та знайти те, що підходить вам, вашій дитині та решті родини. Діти люблять повторення, і саме знайомство з розпорядком сну заспокоює вашу дитину та дає їй відчуття безпеки. Тому не варто міняти режим відходу до сну з дня на день або з тижня на тиждень. Замість цього створіть послідовний розпорядок дня, який час від часу можете впізнавати як ви, так і ваша дитина. 


Надихніться такими ідеями, як створити спокійний і заспокійливий розпорядок перед сном: 

  • Заспокійлива ванна заспокоює більшість маленьких дітей, а тепла вода майже засинає. Однак не робіть це щовечора, оскільки це може висушити шкіру вашої дитини. 
  • Ніжний масаж може дозволити тілу та розуму заспокоїтися. Крім того, це сприяє зчепленню через контакт шкіра до шкіри.  
  • Заспокійлива пісня або колискова також заспокоюють немовлят і присипляють їх.  У поєднанні з погойдуванням це приносить малюкам відчуття спокою та безпеки.  
  • Читання короткої казки перед сном тихим, спокійним голосом також може розслабити та заспокоїти вашу дитину. І знову ж таки, діти люблять повторення, тому читайте ті самі книги. 
  • Не поспішайте за пеленальним столиком, одягайтеся та чистіть зуби (якщо у вашої дитини є зуби).