Частиною належної гігієни пустушок є їх часте чищення. Чим молодша дитина, тим важливіше захищати її від бактерій і підтримувати гігієну пустушки.

Існують різні способи стерилізації пустушок. Нижче ми розглянемо їх усі:

Перед першим використанням

Пам’ятайте про стерилізацію пустушок, коли виймаєте їх з упаковки! Це робиться шляхом опускання пустушок у велику кількість окропу на 5 хвилин. Це стосується як латексних, так і силіконових пустушок.

У рідкісних випадках латекс з натурального каучуку може розмазатися по щитку, тому важливо стерилізувати у великій кількості води, і ми рекомендуємо окремо стерилізувати латексні пустушки. Це стосується лише перед першим використанням.

Стерилізація ошпарюванням

Це метод, який ми рекомендуємо для подальшого чищення як латексних, так і силіконових пустушок:

  • Покладіть пустушки в чисту миску.
  • Обдайте соски окропом.
  • Дайте соскам замочитися прибл. 3-5 хв.
  • Візьміть їх і дайте висохнути на чистому рушнику.

Цей спосіб щадний, але все ж позбавляє від бактерій без шкоди для довговічності пустушки. Ми рекомендуємо так стерілізувати пустушки лише перед першим використанням. Пустушки не призначені для багаторазового кип’ятіння і можуть бути знищені тривалим впливом високої температури. Натомість дотримуйтеся наведених вище інструкцій. 

Інструкція покрокового чищення соски

 

Стерилізація методом мікрохвильової стерилізації

Майте на увазі, що латекс руйнується, якщо температура перевищує 100°C / 212°F. Тому ми не рекомендуємо мікрохвильову стерилізацію натурального каучукового латексу.

Силікон витримує більш високі температури, ніж латекс. Тому для силіконових пустушок можна використовувати мікрохвильову стерилізацію. Проте переконайтеся, що температура не перевищує 110°C / 230°F. Екран пустушки зроблений з ПП, який зламається, якщо температура перевищує 110°C / 230°F. Крім того, неодноразове піддавання пустушок дії температур вище 100 °C може бути важким для них, і це з часом скоротить їх довговічність і термін служби.

Таким чином, наші загальні рекомендації полягають у тому, що для використання мікрохвильової стерилізації Ви повинні ознайомитися з інструкціями виробника, щоб переконатися, що температура залишається приблизно 100°C / 212°F. У більшості мікрохвильових печей це означає, що пустушки повинні нагріватися протягом максимум 60 секунд на макс. 800 Вт. Завжди пам’ятайте, що пустушки кладуть у воду в призначеній для цього стерилізаційній коробці.

 

Стерилізація електричними паровими стерилізаторами

Майте на увазі, що латекс руйнується, якщо температура перевищує 100°C / 212°F. Тому ми не рекомендуємо використовувати парові стерилізатори для пустушок з натурального латексу. 

Силікон витримує більш високі температури, ніж латекс. Тому для силіконових пустушок можна використовувати електричні парові стерилізатори. Однак стежте, щоб температура не перевищувала 110°C. Екран пустушки зроблений з ПП, який зламається, якщо температура перевищує 110°C / 212°F. Як і під час стерилізації в мікрохвильовій печі, неодноразове піддавання пустушок температурі вище 100°C може завдати шкоди пустушкам. Тому наші загальні рекомендації полягають у тому, що для використання парових стерилізаторів ви повинні перевірити інструкції виробника, щоб переконатися, що температура залишається близько 100°C / 212°F.

 

Стерилізація УФ-стерилізаторами

Ми не рекомендуємо використовувати пристрої для ультрафіолетової стерилізації ні для пустушок з натурального каучуку, ні для силіконових пустушок. 

Латекс з натурального каучуку – це природний матеріал, який проходить природний процес старіння, на який можуть впливати зовнішні сили, такі як ультрафіолетове світло. Тому ніколи не використовуйте ультрафіолетовий стерилізатор для наших латексних пустушок, оскільки це пошкодить матеріал. Також ніколи не залишайте латекс натурального каучуку під прямими сонячними променями.

Крім того, ультрафіолетове світло вбиває мікроби, лише якщо воно потрапляє безпосередньо на поверхню виробу, що містить бактерії, на відміну від пари, яка є газом і може легко поширюватися по всій поверхні пустушки незалежно від її форми. Тому ми не рекомендуємо використовувати УФ-стерилізатор для жодної з наших пустушок.

 

Стерилізація за допомогою стерилізуючих розчинів

Ми не рекомендуємо використовувати стерилізуючий розчин для пустушок із натурального каучукового латексу чи силікону, оскільки розчин може пошкодити матеріал, якщо соску залишити в ній довше, ніж рекомендовано.

 

Стерилізація шляхом миття в посудомийній машині

Ми не рекомендуємо мити ні латексні, ні силіконові пустушки в посудомийній машині. Чистячі засоби можуть пошкодити матеріал (як латекс, так і силікон), і він може стати крихким. Крім того, більшість посудомийних машин не досягають достатньо високих температур, щоб достатньо стерилізувати пустушки.

 

Якщо ви відчуваєте воду в соску

Після чищення в сосці нерідко залишається вода. Це тому, що всі наші соски-пустушки оснащені клапаном, який випускає повітря, коли дитина закриває соску. Ця вентиляційна система змушує повітря зсередини соски виштовхуватися через клапан, таким чином сплющуючи соску, щоб природним чином надати форму ротовій порожнині дитини. Клапан також є причиною, чому вода може бути присутнім всередині соски після очищення та стерилізації. Якщо це так, просто стисніть соску, щоб видавити зайву воду. Якщо в сосці залишилися краплі води, просто дайте сосці висохнути на повітрі.

 

Як часто я повинен чистити пустушки?

Частиною належної гігієни пустушок є їх часте чищення. Чим молодша дитина, тим важливіше захищати її від бактерій і підтримувати гігієну пустушки. В основному це пов'язано з тим, що імунна система маленьких дітей ще не встигла познайомитися з усіма різноманітними бактеріями, а тому ще не навчилася «захищатися» від них. 

Слід регулярно стерилізувати пустушки дитини, але не перестарайтеся. Стерилізація пустушок може бути жорсткою, залежно від методу. Наша загальна рекомендація полягає в тому, щоб ошпарювати пустушки раз на день.