ВООЗ заявляє, що грудне молоко є ідеальною їжею для немовлят, і рекомендує годувати дітей виключно грудним молоком протягом перших 6 місяців життя. Якщо грудне вигодовування проходить успішно, це чудово! Це чудова річ – мати можливість годувати свою дитину. Однак матері та батьки можуть вибрати годування своїх дітей з пляшечки або через необхідність, або за бажанням.

У цій публікації блогу ми обговоримо, чи є годування з пляшечки таким же зв’язком, як грудне вигодовування, і як налагодити зв’язок із дитиною, якщо ви не можете годувати грудьми.

Чи може годування з пляшечки бути таким же зв’язковим, як грудне вигодовування?

  • Коротка відповідь: Так! Тому що це більше, ніж пляшечка чи груди ! Найважливішим є те, що дитину годують і люблять, і є багато способів побудувати міцний зв’язок з дитиною, будь то грудне вигодовування чи годування з пляшечки.

Поради щодо встановлення зв’язку з дитиною під час годування з пляшечки

Годування – це чудовий спосіб налагодити зв’язок із дитиною – незалежно від того, над грудьми чи з пляшечки. Ось як ви можете налагодити зв’язок зі своєю дитиною під час годування з пляшечки:

  • Тримайте дитину поруч із собою, коли годуєте її.
  • Подивіться в очі дитини і підтримуйте зоровий контакт.
  • Звертайте увагу на дитину, а не на телевізор, комп'ютер чи телефон.
  • Розмовляйте з малюком; навіть якщо він або вона не може відповісти, вони все одно слухають!
  • Співайте малюкові. Якщо вам не подобаються дитячі пісеньки чи дитячі віршики, тихенько заспівайте одну зі своїх улюблених.
  • Під час годування тримайте дитину за руку. Дотик і контакт «шкіра до шкіри» є потужними способами налагодити зв’язок з дитиною. Дослідження виявили, що фізичний дотик може стабілізувати частоту серцевих скорочень і дихання дитини, призвести до зменшення плачу та допомогти обом батькам зв’язатися з дитиною (2).

Усе вищезазначене може допомогти дитині відчути себе коханою, захищеною та прив’язаною до людини, яка її годує. Годування з пляшечки також може надати батькам, партнерам та іншим членам сім’ї можливість взяти активну участь у годуванні та догляді за дитиною, що може допомогти побудувати їхній зв’язок з дитиною.