Сон надзвичайно важливий для маленьких дітей, оскільки саме під час сну мозок і тіло дитини відновлюються, а нові навички зберігаються в пам’яті.

Що може вплинути на сон малюка?

Проблеми зі сном у перші роки життя дитини є нормальним явищем. Багато речей можуть вплинути на сон дитини. Це може бути біль у животі у зв'язку з переходом з молока на тверду їжу. Це може бути пов’язано з моторним розвитком дитини, коли дитина постійно розвивається та опановує нові навички.

Під час сну дитина може прокидатися і випробувати навички, яких він або вона навчилися протягом дня. Наприклад, багато батьків стикаються з тим, що коли дитина навчилася повзати, дитина прокидається вночі, повзаючи в ліжку. Діти, які щойно навчилися стояти, встають у ліжечку під час сну і потребують допомоги, щоб спуститися та знову заснути.

Це може засмучувати батьків. І це може засмутити дитину. Але важливо мати на увазі, що це цілком природні фази, через які проходить ваша дитина як частина свого розвитку. Але іноді їм потрібна ваша допомога, щоб знову заспокоїтися та заснути.

 

7 порад, як привчити дитину спати

Отже, що ви можете зробити як батьки, коли стикаєтесь із проблемами зі сном вашої дитини?

 

Постійний час сну

  • По-перше, це постійний час сну. Намагайтеся щодня укладати дитину спати в один і той же час.

Звичай, час сну може змінюватися щодня залежно від того, скільки дитина спала протягом дня. Але постарайтеся якнайшвидше запровадити постійний час сну. Той же принцип діє і для денного сну. Переконайтеся, що ваша дитина щодня дрімає.

Сон породжує сон, і ваша дитина повинна подрімати вдень, як вона потребує, і щоб ви не будили дитину, але щоб дитина спала, поки вона або вона не прокинеться сама.

 

Послідовний режим перед сном

  • Постійний режим перед сном дає дитині відчуття захищеності та безпеки. Для новонародженого розпорядок перед сном може бути таким же простим, як заспокоїтися перед сном, одягнутися перед сном і приємно та спокійно провести час за пеленальним столиком.

Бажано, щоб дитина реєструвала, де вона засинає, інакше вона, прокинувшись, дивуватиметься, чому вона не в тому місці, де раніше. Ви можете відчути, коли дитина стає більш свідомою, що якщо дитина заснула, наприклад, під час годування, коли дитина потім прокидається, вона або він негайно знову шукатиме грудь або пляшечку. Тому постарайтеся, щоб малюк реєстрував, де він засинає.

 

Втомився знаки

Важливо укладати дитину спати, коли вона виявляє перші ознаки втоми. Типовими ознаками втоми є:

  • Дитина дивиться або відвертає голову
  • Труднощі з фокусуванням
  • Тертя очей і/або вух
  • Позіхання
  • Дитина стає дратівливою
  • Скугоління та/або плач

 

Розрізняти день і ніч

  • Спробуйте розрізнити день і ніч, світло і темряву. Це означає, що коли дитина дрімає вдень, важливо, щоб дитина спала при денному світлі – наприклад, на вулиці, якщо це можливо. А коли дитину ввечері кладуть спати, це має бути в темряві.

Різниця між днем і ніччю – між світлом і темрявою – дає дитині внутрішній біологічний годинник. Він сприяє вивільненню мелатоніну, який також називають гормоном сну, і це означає, що дитина природним чином прокидається вранці, коли світає, і так само відчуває втому ввечері, коли темно.

 

Вимкніть усі екрани

  • Важливо вимкнути всі екрани у вашому домі. Це означає всі мобільні телефони, комп’ютери та телебачення. Важливо робити це хоча б за годину до того, як дитина ляже спати. Екрани активізують мозок дитини, тому їй може бути важко заспокоїтися перед сном.

 

Вірте в це

  • Сигналізуйте дитині, що ви в це вірите. Ви вірите, що ваша дитина може заснути, і що ви можете це зробити.

У періоди, коли вам важко спати, у вас і вашого партнера можуть виникнути суперечливі ідеї щодо найкращого способу вкласти вашу дитину спати. Однак намагайтеся знаходити спільну мову і будьте послідовні.

Якщо ви розчаровуєтеся, намагаючись приспати дитину, дитина це відразу відчує. Якщо це станеться, було б гарною ідеєю, щоб ви домовилися з вашим партнером про те, що ви допомагаєте один одному, щоб ви не злилися на свою дитину.

 

Дім

  • Важливо, щоб дитину клали спати в знайомому місці, а не щовечора в новому місці. Створіть сприятливе для сну середовище, щоб дитина мала ліжко, ліжечко, дитяче гніздечко тощо, де її кладуть спати щовечора. Це також стосується дня.

 

Рекомендації

Важливо знати, що новонародженим рекомендується спати на спині.

Новонароджену дитину необхідно завжди класти спати на спину, щоб запобігти синдрому раптової дитячої смерті. Коли ваша дитина зможе сама пересуватися зі спинки наперед і назад, вона зможе знайти бажане положення для сну.

Також важливо не забувати класти дитину на животик, коли вона не спить. Контрольований «час на животі» тренує їхню спину та шию та запобігає пласкій голові.

Крім того, може бути гарною ідеєю знати, чи є у вашої дитини «улюблена сторона». Деякі діти зазвичай лежать, закріпивши голову набік, і це може створити асиметричну плоску голову.

Тому зверніть увагу на те, як лежить ваша дитина під час сну, і допомагайте дитині, обережно повертаючи її голову то в один, то в інший бік під час сну. І нехай ваш малюк під час неспання якомога більше лежить на животику.

Важливо пам’ятати, що всі діти різні, і всі діти мають різні потреби – навіть коли справа стосується сну.

Ви знаєте, що найкраще підходить для вас і вашої дитини, але ми дуже сподіваємося, що ви зможете скористатися цими порадами.